Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix
HOKEJ, TIPSPORT LIGA

Z jasného vedenia dráma, ale dobre to dopadlo

Martin viedol v tretej časti už 4:1, ale nakoniec musel tri body brániť zubami-nechtami.

MARTIN. Viacerí diváci ešte nestihli zaujať svoje miesta v hľadisku a už padli tri góly. V súboji štvrtého s piatym tímom tabuľky sa ujali vedenia domáci Martinčania, keď po 95 sekundách Kokavec prestrelil Trenčana. Domáci sa nestačili ani radovať, lebo o 18 sekúnd bolo vyrovnané, keď strelu Mezeia tečoval za chrbát martinského brankára Macík. O ďalších 117 sekúnd viedol opäť Martin po dorážke Pokrivčáka. V bránke Nitry potom Trenčana vymenil Valent.

V ďalších minútach sa striedali útoky na oboch stranách a brankári sa museli mať na pozore. Hokejisti spod Zobora nevyužili dve presilové hry a Martin v úvode druhého dejstva taktiež nevyužil 65-sekundovú výhodu o dvoch hráčov.

Obe mužstvá bojovali o každý puk, na ľade sa odohrávalo množstvo osobných súbojov, hralo sa hore-dole. V 33. minúte Nitru podržal Valent po tutovke Jokeľa. V 35. minúte bol na mieste Dzubina po strele Stümpela.

Martin bol v závere tretiny lepší. V 36. minúte hákoval Kabáča pri úniku Kuzma, domáci hráč z trestného strieľania prekonal Valenta a zvýšil na 3:1. V 39. minúte pomohla hosťom šťastena, keď Tabaček opečiatkoval žŕdku.
Zverenci trénera Dorniča pokračovali aj v treťom dejstve vo výbornom výkone. V 44. minúte sa predviedol Skladaný a pridal štvrtý gól MHC. Potom však domáci zabudli na zadné dvierka a Štefanka v 48. minúte znížil. Hostia sa v ďalších minútach snažili urobiť niečo s výsledkom. Podarilo sa im to v 58. minúte po góle Macíka vo vlastnom oslabení. Ten istý hráč mal v 59. minúte vyrovnanie na hokejke, ale Dzubina potvrdil, že je veľkou oporou Martina.

Záver bol mimoriadne dramatický. Hostia odvolali 101 sekúnd pred koncom brankára, ale domáci sa s vypätím všetkých síl ubránili. Martin tak pokračuje vo víťaznom ťažení na domácom ľade a aj v siedmom stretnutí tejto sezóny bol úspešný.

MHC Martin - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 2. Kokavec (Pokrivčák), 4. Pokrivčák (Bačik), 36. Kabáč (tr. str.), 44. Skladaný (Tibor Varga, Dvořák) - 2. Macík (Mezei,Štefanka), 48. Štefanka (Konig), 58. Macík (Kuzma). Rozhodovali: T. Orolin, Štefík - Bednár, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Autor článku

1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  2. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou