Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
ŽENSKÝ HOKEJ, I. LIGA

Hokejistky pribalili súperkám do batožiny aj úroky

V minulom kole prehrali martinské hokejistky pod Pustým hradom rozdielom gólu. Tentoraz si tímy vymenili domáce prostredie a jednoznačne dominovali naše dievčatá.

MHK Martin – ŽHKM Zvolen 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

MARTIN. Hokejistky Martina mali svojim súperkám čo oplácať, pretože v minulom kole prehrali pod Pustým hradom 1:2. Možno i preto vstúpili do zápasu nervózne. Fedorovej otvárací presný zásah v oslabení im síce trochu pomohol, no Zvolenčanky dokázali o necelé dve minúty odpovedať a zas sa začínalo odznova. Domáce dievčatá sa dostali na koňa až po góle Rumanovej v 17. min, ktorú peknou prihrávkou našla Z. Gauríková.

„Aj keď začiatok nebol z našej strany úplne ideálny, dievčatá hrali zodpovedne, disciplinovane, dodržiavali stanovený systém a postupne sa naša vyššia herná kvalita začala prejavovať,“ povedal Tibor Bašťovanský, tréner Martina.

Jeho zverenkyne v druhej časti už na ľade dominovali a svoju prevahu korunovali aj tromi presnými zásahmi, pričom všetky strelili za necelé dve minúty. Darilo sa najmä talentovanej Fedorovej, ktorá mala už po dvoch tretinách na svojom konte hetrik.

V záverečnom dejstve turčianske baby bezpečne kontrolovali získaný náskok a tréner tak mohol dať viac priestoru i hráčkam, ktoré v iných zápasoch netrávia na ploche toľko času. Aj keď už do konca duelu domáce hokejistky vedenie nezvýšili, s výsledkom i solídnym výkonom mohli byť spokojné.

„Dievčatá dnes okrem početnosti streľby ukázali pred bránou i väčší dôraz a ten podporili i určitou dávkou kreativity. Preto sa zvýšila naša efektivita vo finálnej fáze a to sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. Opäť sme sa mohli oprieť o stabilný výkon gólmanky Zuziakovej. Pred každý tím je dobré, keď má istotu v bráne. Akurát mi po zápase chýbala spontánna radosť z výhry. Je to škoda, pretože na pozitívnych emóciách sa dá stavať,“ dodal Tibor Bašťovanský.

Góly: 6:53 Fedorová, 16:23 Rumanová (Rafajová, Z. Gauríková), 35:32 Fedorová (Z. Gauríková, Veliká), 35:51 Rumanová (Babiaková) a 37:17 Fedorová (Z. Gauríková, Veliká), resp. 8:45 Majeríková (Beláňová). MARTIN: Zuziaková – Kocianová, Hrnčiarová, Rafajová, Olosová, Horáková, Pápešová – Kardošová, Veliká, Fedorová – Rumanová, Babiaková, Z. Gauríková – Sušienková, Drličková, B. Gauríková – Dulovičová.

Ostatné výsledky 7. kola: Spišská Nová Ves- Prešov 2:3, Krynica - Poprad 1:14.

3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?