Štvrtok, 21. september, 2023 | Meniny má Matúš

Bola to pekná oslava menín, R. Lukášik sa blysol hetrikom

Hosťom sa darilo, vyhrali až štyri zo siedmich stretnutí. Husársky kúsok sa podaril Rišovi Lukášikovi. Na ihrisko prišiel Trebostovčanom vypomôcť v druhom polčase a za necelú polhodinu zaznamenal čistý hetrik.

Dubové – Blatnica 0:2 (0:1)

Favorit neponechal nič na náhodu. Od začiatku bol lepší, iniciatívnejší, mal viac z hry a tlačil sa dopredu. Naopak, domácim sa nedarilo, hrali bojazlivo a až príliš s veľkým rešpektom. Líder svoju prevahu zužitkoval v 19. min. Dubovčania v šestnástke zle zareagovali na dlhú loptu, zmocnil sa jej V. Letrik a ukážkovo do protipoohybu brankára skóroval.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prestávka zverencom trénera Vereša pomohla. Po nej už vybehli na ihrisko s väčšou chuťou a boli vedúcemu celku súťaže vyrovnanejším súperom. Šancí však veľa nemali, jednu sľubnú „prepásol“ Hrivnák, ktorý sám pred hosťujúcim gólmanom v rozhodujúcom momente neskrotil skákajúcu loptu. Definitíva prišla v 78. min. Domáci v pokutovom území faulovali a skúsený Kucian jedenástku premenil. Potom síce ešte hostí vystrašil Karasov pokus z priameho kopu, ktorý na roh vytlačil brankár Tomka, no potom už stretnutie s istotou kontrolovali.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 19. V. Letrik a 78. Kucian (pok. kop). DUBOVÉ: Jadroň – Biščák (46. Ondrík), Hús, Mich. Páleš, Erteľ (46. Daubner), Rakyta, M. Kubík, P. Šmiček, Mir. Páleš, Karas, J. Hrivnák (80. M. Kováč). BLATNICA: Tomka – T. Botoš, M. Botoš, Kutman, Baranček, Zajasenský (61. Marček), Privitzer (84. B. Ursíny), Kucian, M. Škuta, J. Letrik (90. Surovec), V. Letrik.

Ďanová – Trebostovo 0:3 (0:0)

Domáci začali svižne a už v 5. min mohol otvoriť skóre Staník, no sám pred brankárom v dobrej pozícii neuspel. V 10. min nevyužili Ďanovčania ďalšiu šancu, hostia si vydýchli a postupne hru vyrovnali. Dianie sa viac presunulo medzi šestnástky, odkiaľ nebezpečie už brankárom nehrozilo.

Do druhého polčasu nastúpil R. Lukášik a stal sa hrdinom duelu. V 65. min najprv poslal svoj tím do vedenia a potom po krídelných akciách ďalšími dvomi presnými zásahmi dosiahol čistý hetrik.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 56., 62. a 84. R. Lukášik. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Doboš, M. Ďanovský, Ďurdík, Bielický, Stehlík, J. Boďa, Staník, A. Ďanovský (M. Boďa), Hanus, Škuta. TREBOSTOVO: Štrba – Mertiňák, Kučírek, Ondrla, Výbošťok, Šťastniak (46. R. Lukášik, 87. Kapusta), Ruttkay, Buocik, Grusmann, Golský, Moškvan.

Dražkovce – Bystrička 2:1 (1:1)

V 5. min strelu Wageneho vyrazil brankár Cupan len pred seba a pohotový Rapan ju šikovne poslal do siete. Hostia odpovedali bleskovo, v 10. min vypálil spoza šestnástky Vereš a lopta ideálne zapadla do brány. Potom sa tempo hry zvoľnilo a hra sa odohrávala väčšinou v strede ihriska.

V 48. min mohli ísť Dražkovčania opäť do vedenia, no Pisch nepremenil pokutový kop. Domáci v 78. min po ruke obranca hostí zahrávali aj ďalšiu penaltu. Zodpovednosť na seba zobra Čiljak a s istotou skóroval. Slovan sa v závere sám obral o možnosť vyrovnať. Za protesty bol v 77. min vylúčený Minárik a v 85. min za druhú žltú kartu aj Jesenský. V početnej výhode sa síce Družstevník nepresadil, no aj tak bez väčších starostí doviedol zápas do víťazného konca.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 5. Rapan a 78. Čiljak z PK, resp. 10. Vereš. DRAŽKOVCE: M. Marčičiak – Nezdoba (59. Langåker), Wågene, Pedan, Murček, Martinček, V. Pleško, J. Marčičiak, Pisch, Čiljak, Rapan (83. Dagsson). BYSTRIČKA: Cupan – Vidlak, Blažek, Kosinka, Truban, Jesenský, Vereš, Kijonka, Minárik, Šimko (17. Štefánek), Krnáč.

Košťany – Príbovce 1:2 (1:1)

Začiatok bol obojstranne vyrovnaný, hra však mala dynamiku a útoky sa striedali na obidvoch stranách. Prvýkrát udrelo v 26. min. V šestnástke hostí sa v skrumáži najlepšie zorientoval Badáň a poslal svoj tím pohotovo do vedenia. V 41. min kopali hostia roh, pričom centrovaná lopta skočila tesne pred brankárom Hübnerom, ktorý ju nazachytil a nabiehajúci Páleš poľahky vyrovnal.

Košťany aj po zmene strán túžili po prvom víťazstve. Hrali útočne, no Príbovčania umne bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. V 65. min prišlo rozhodnutie. Dynamo opäť zahrávalo roh, lopta preletela k zadnej tyči k nabiehajúcemu Koželuhovi, ktorý sa v koncovke nemýlil.

Góly: 26. Badáň, resp. 41. Páleš a 65. Koželuha. KOŠŤANY: Hübner – Štefanides, Kúdelka, Krkoša, Kačica, Šavol, Illés (55. Kubík), Kľučinec, Zeman, Badáň (75. Zigo), Prchlík. PRÍBOVCE: Pavlík – Bízik, Š. Lach, M. Lach, Mucha, Páleš, Kmeť, Štrbák, Koželuha, Styk (77. Sopkuliak), Veterník (46. Matúš).

Sučany – Lipovec 8:0 (3:0)

Domáci sa chceli ukázať v lepšom svetle ako v prvom jarnom kole a vyšlo im to dokonale. Od začiatku mali navrch a svoju prevahu zúžitkovali už v 11. min, keď sa po centri ocitol sám pred brankárom Gábor a nezaváhal. Hostia sa zo začiatku ešte snažili o dôstojný priebeh, no potom, čo v 24. min J. Majerčík a 33. min L. Zelienka zvýšili náskok Tatrana, rezignovali.

Druhý polčas sa niesol v jasnej réžii Sučian. Tie odovzdaného súpera nešetrili a poriadne si vylepšili skóre. Strelecky sa zaskvel J. Majerčík, ktorý k svojmu presnému zásahu z úvodného dejstva pridal po prestávke ďalšie tri.

Góly: 11. Gábor, 24.,52.,64. a 83. J. Majerčík, 33. L. Zelienka, 47. Schvartz a 55. Vaňo. SUČANY: Ďubašák – Bránik, Schvartz, Majerčík, Remeň (65. Peťko), Bella (36. Ďugel), L. Zelienka, J. Zelienka (57. Karcol), Jelluš, Gábor, Vaňo. LIPOVEC: Turzo – Bútora, Getta (27. Repáň), Raček, Hartl, Havran, Keller, Ertl, Martiník (74. Štefanovič), Rác, Pitka (37. Vydra).

Malý Čepčín – Sklabiňa 0:2 (0:1)

Zápas ponúkol slabý futbal, ktorý podľa slov domáceho kormidelníka nedosiahol ani priemernú úroveň. Družba mala opticky viac z hry, ale vpredu nič nevymyslela. Navyše, v 10. min sa po dlhej lopte na päťke dobre zorientoval Fleško a strelou k ľavej tyči poslal svoj tím do vedenia. Potom sa už na ihrisku veľa neudialo, hra sa topila v nepresnostiach. Výnimkou bola 20. min, keď sa od pol ihriska rútil na bránu mladý Dianovský, no koncovku nezvládol.

V druhom dejstve sa prakticky hralo len na jednu bránu, ale prevaha M. Čepčína bola jalová. Dostali sa len pred šestnástku a tam sa ich akcie končili. Hostia boli efektívnejší, v 84. min im po priamom kope vyšiel rýchly brejk, ktorý strelou po zemi zúžitkoval znovu Fleško.

Góly: 10. a 84. A. Fleško. MALÝ ČEPČÍN: A. Hrivnák – Koniček, R. Boďa, Šmatlák, Menich, Líner, Rohoň, Koleník, Dianovský, Slivka(46. Klain), Vladár. SKLABIŇA: Margetín – Blahušiak (46. Štefánek), Truchlík, Bodorík (74. Briš), Kráľ, M. Wehle, Lacek, Kvietok, A. Fleško, Nosek, T. Kováč (89. Lukášik)

Mošovce – Turany 2:0 (1:0)

Vo vyrovnanom prvom polčase hostia doplatili na slabú efektivitu v koncovke. Boli lepší, mali viac z hry, no zahodili aj nemožné. Vypomstilo sa im to v 42. min, keď strelou spoza šestnástky poslal domácich do vedenia Šavol. V druhom dejstve to bolo vyrovnané a výsledok bol dlho otvorený. V 79. min však M. Ertel dobre zareagoval na nakopnutú loptu a jeho úspešný teč priniesol definitívu.

Góly: 42. Šavol a 79. M. Ertel. MOŠOVCE: Kubis – Thomka, Lúdik, J. Ertel, Rišian, Záborský, Petrovič (90. Miškóci), Zubáň, M. Ertel (86. Kováč), Šavol (82. Windisch), Štencel. TURANY: Poništ – Vyletel, M. Majerík, Mišuta, Bella, Vrabec, Bochnička, L. Majerík, Majerčík, Pavelica, Golier.

Tabuľka

Por.DružstvoZVRPSkóreBody+/-
1 logo TJ Družstevník Blatnica A 15 12 3 46 : 10 39 18
2 logo FK Trebostovo A 15 10 3 2 37 : 10 33 12
3 logo TJ Družstevník Dražkovce A 15 8 4 3 41 : 17 28 4
4 logo TJ Dynamo Príbovce 15 8 7 34 : 35 24 3
5 logo TJ Družstevník Dubové A 15 7 2 6 35 : 31 23 -1
6 logo FO Tatran Sučany A 15 7 1 7 36 : 23 22 -2
7 logo TJ Družba Malý Čepčín A 15 6 4 5 27 : 21 22 -2
8 logo TJ Slovan Bystrička A 15 7 1 7 38 : 36 22 1
9 logo TJ Družstevník Sklabiňa pri Martine 15 6 2 7 23 : 39 20 -1
10 logo MŠK Turany 15 6 1 8 41 : 37 19 -2
11 logo TJ Družstevník Ďanová 15 5 2 8 15 : 28 17 -7
12 logo TJ ŠK Drienok Mošovce A 15 4 3 8 18 : 27 15 -9
13 logo TJ IDOP Lipovec A 15 3 4 8 22 : 51 13 -8
14 logo TJ Turčan Košťany 15 2 13 9 : 57 2 -22

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
  2. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
  3. Ktorá cestovka je top? Toto je stávka na istotu
  4. Podpora systému je slabá, je to na jednotlivcoch
  5. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
  6. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
  7. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
  8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
  1. Autocentrá AURES Holdings obslúžili už 3 milióny zákazníkov
  2. Príďte ochutnať ocenené destiláty
  3. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
  4. Politici dobrovoľne posielajú slovenské ženy pod nôž
  5. IT expertka: Iba mobil deťom na učenie naozaj nestačí
  6. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
  7. Most nahradia v Trenčíne záhradou s kaviarňami
  8. Podpora systému je slabá, je to na jednotlivcoch
  1. Ľuboš Fellner opäť pozýva. Kam volá turistov teraz? 14 242
  2. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 788
  3. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 9 733
  4. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 5 301
  5. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 210
  6. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 2 969
  7. Veľké Karlovice: wellness oáza kúsok od hraníc 2 822
  8. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 820

Blogy SME

  1. Jaromír Novak: Prvý jesenný. Zas
  2. Ján Škerko: Fico posadnutý mocou a teraz i strachom
  3. Ján Valchár: Krym horí, čo chceme viac.
  4. Vladimír Benčík: "Atény? - ak si ich nevidel, si hlupák; ak ich vidíš a nie si nadšený, si osol; ak sa tešíš z toho že odídeš, si ťava."
  5. Rado Surovka: Kto nám chce vládnuť ?
  6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské
  7. Dada Vozáriková: Nútených 48 hodín v Amsterdame (na ceste do Škótska) + video
  8. Milan Removčík: Sivý vrch
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 58 869
  2. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 38 841
  3. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 480
  4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 14 224
  5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 9 815
  6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 176
  7. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 6 551
  8. Adriana Boysová: Kto mrzačí naše deti? 5 497
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Žena šla z Vrútok smerom na Martin.

V krvi mala vodička 1,33 promile.


3 h
V horách treba rátať aj s kritickými situáciami.

Vysielačky fungujú aj na miestach bez mobilného signálu.


3 h
Tímu pomôže aj skúsený Tomáš Pokrivčák.

Mužský hokejový tím MHA odštartuje druholigovú sezónu 7. októbra.


8 h
Vypustený derivačný kanál

Hornovážsku kaskádu napustia koncom mesiaca.


20. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hornovážsku kaskádu napustia koncom mesiaca.


20. sep

Údržbu svahov Trnávky zabezpečuje Slovenský vodohospodársky podnik.


9 h

Majiteľ jedného zo stánkov sa nevzdal, vznikla nová iniciatíva na pomoc iným.


20. sep

Našli tu opevnené sídlisko zo staršej doby bronzovej aj stredovekú dedinu.


20. sep

Blogy SME

  1. Jaromír Novak: Prvý jesenný. Zas
  2. Ján Škerko: Fico posadnutý mocou a teraz i strachom
  3. Ján Valchár: Krym horí, čo chceme viac.
  4. Vladimír Benčík: "Atény? - ak si ich nevidel, si hlupák; ak ich vidíš a nie si nadšený, si osol; ak sa tešíš z toho že odídeš, si ťava."
  5. Rado Surovka: Kto nám chce vládnuť ?
  6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské
  7. Dada Vozáriková: Nútených 48 hodín v Amsterdame (na ceste do Škótska) + video
  8. Milan Removčík: Sivý vrch
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 58 869
  2. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 38 841
  3. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 480
  4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 14 224
  5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 9 815
  6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 176
  7. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 6 551
  8. Adriana Boysová: Kto mrzačí naše deti? 5 497
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?