Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Martinské béčko zdolalo lídra a zamotalo tabuľku

Parádny kúsok sa podaril martinskej rezerve, ktorá na konci duelu šokovala vedúce Chlebnice. Keďže vonku naplno bodovali Žabokreky i Štiavnička, boj o prvé miesto dostáva dramatický náboj. Naprázdno z našich vyšiel iba Kláštor, ten nečakane nestačil na pr

Jeden týždeň hody, ďalší bolenie brucha. Kláštor po výhre v Žabokrekoch na nulu prehral s Bešeňovou.Jeden týždeň hody, ďalší bolenie brucha. Kláštor po výhre v Žabokrekoch na nulu prehral s Bešeňovou. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

iemernú Bešeňovú.

Demänová – Žabokreky 1:2 (0:2)

DEMäNOVÁ. Liptákom sa v posledných dueloch nedarilo, a tak aj napriek minulotýždňovej domácej vysokej prehre boli favoritmi Turčania. Slovan išiel na istotu, vyrukoval s pozornou defenzívou a snažil sa o rýchle brejky.

Prvá možnosť prišla už v 6. min, keď po Deltonovej akcii Brna z dobrej pozície tesne minul bránu. Hostia aj potom boli aktívnejší, avšak na gól si museli dlhšie počkať. Stálo to však za to. V 36. min v strede ihriska zabojoval o loptu Gallik, potiahol ju až k šestnástke a spoza nej nechytateľnou bombou pod brvno otvoril skóre.

Pred odchodom do kabín Žabokrečania udreli po druhý raz. Na roh Gallika najlepšie zareagoval Roháčik, ktorý hlavičkou k žrdi rozveselil tábor hostí.

V druhom polčase Turčania spočiatku bez väčších starostí kontrolovali svoje vedenie. Z pokoja ich však vyrušila 69. min, keď Húska z priameho kopu znížil. Favorita to na chvíľu rozhodilo, brejky mu už nevychádzali, strácal lopty. Avšak v defenzíve bol stopercentný, pevný, držal súpera na uzde a nič mu nedovolil. Aj preto sa napokon mohol tešiť z troch bodov.

Góly: 69. P. Húska, resp. 36. Gallik a 41. Roháčik. ŽABOKREKY: Štefánik – Roháčik, M. Kalnický, Šulan, Javornický – Valášek, Brna (71. S. Jesenský), Fúčela, Gallik, Delton (88. Šípka) – I. Hulej.

Pribylina – Turč. Štiavnička 1:2 (0:0)

PRIBYLINA. Prvý polčas veľa neponúkol, hralo sa síce bojovne, ale viac medzi šestnástkami. Ani jedno mužstvo sa prakticky do šance nedostalo, obrany pracovali spoľahlivo.

Domáci síce zahrávali až šesť rohov, no nič z nich nevyťažili. Hostia postupne prebrali iniciatívu a tesne pred prestávkou už mali i fyzicky navrch. Začali vyhrávať osobné súboje, črtalo sa pár kontier, no brzdila ich nepresnosť.

V druhom polčase hral už favorit živšie, tlačil sa dopredu a v 49. min sa ujal vedenia, keď Kačák strelou z 20 m zaskočil domáceho brankára. Liptáci však dokázali odpovedať a v 64. min Jurík po peknej kombinácii strelou k pravej tyči obstrelil Trnovského.

Štiavničania si však prišli po tri body a túto úlohu napokon splnili. V 72. min Kostrov center za obranu našiel Kačáka, ktorého následný volej bol z kategórie nechytateľných.

V samom závere posledný celok tabuľky ešte vyceril zuby a v nadstavenom čase bol blízko k vyrovnaniu, no Katrák pred odkrytou bránou dokonale zastúpil svojho gólmana a odhlavičkoval loptu do bezpečia.

Góly: 64. Jurík, resp. 49. a 72. Kačák. TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA: Trnovský – J. Staňo, Krištofík, Jar. Chmúrny, Tomka – Koťka (67. Katrák), Peržeľ, Kostra, M. Gregor (86. Kališ) – M. Staňo, Kačák.

Chlebnice – T. Kľačany/MT B 1:2 (0:0)

CHLEBNICE. Na malom ihrisku sa hralo vo vysokom tempe, obojstranne tvrdo i útočne. Hostia sa favorita nezľakli a boli mu viac ako vyrovnaným súperom. V 15. min sa dokonca mohli aj ujať vedenia, keď Gáborov center vyrazil domáci brankár iba pred Pauloviča, ktorý už sa dostával k dorážke, no v poslednej možnej chvíli Oravčania odkopom zažehnali nebezpečenstvo.

Líder zaujal v 25. min nepríjemnou krížnou strelou, no gólom viac zaváňala situácia z 32. min. Bakošov sľubný pokus tečoval do protipohybu svojho gólmana S. Gregor, avšak Gonšorova perfektná reakcia zabránila najhoršiemu.

Druhé dejstvo začal líder náporom, ale Turčania sa nedali vyrušiť a bez väčších starostí ho ustáli. Potom martinská rezerva dokonca prevzala iniciatívu a mala miestami i viac z hry. Gáborove prvé varovanie ešte gólom neskončilo, no v závere béčko aj zásluhou striedajúcich hráčov udrelo. V 82. min po Hlinčíkovej prihrávke (bol to jeho prvý dotyk s loptou) si so stopérmi poradil Gábor a strelou povedľa brankára šokoval Oravčanov. Tí o chvíľu schytali i druhý úder, keď Bobok poslal do šance Hlinčíka a ten s ňou naložil, ako bolo treba. Chlebnice v 90. min síce ešte Žákovičom znížili, no viac už napriek enormnej snahe nestihli.

Góly: 90. Žákovič, resp. 82. Gábor a 88. Hlinčík. TURČ. KĽAČANY/MT B: Gonšor – O. Mráz, S. Gregor, Šupej, lanko – Gríger, Bukovčan (82. Hlinčík) – Rúrik, Paulovič (69. Bobok), Melich (78. D. Kováčik) – O. Gábor.

Kláštor – Bešeňová 0:2(0:1)

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM. Turčanom úvodné dejstvo nevyšlo. V zostave bez Černáka a Bezáka začali opatrne, hrali až s prílišným rešpektom. Iniciatívy sa tak chopili hostia, korí sa v 19. min nečakane ujali vedenia. Kasaj sa bez väčších ťažkostí prebil obranou Tatrana a prudkou strelou k žrdi otvoril skóre. Tento moment ešte viac poznačil domácu hru. Kláštorčania znervózneli, viazla im kombinácia. V 26. min to mohol znovu využiť Kasaj, no tentoraz lopta z jeho kopačky po priamom kope tesne minula cieľ.

O dve minúty však mohlo byť vyrovnané, keď po Ladňákovom centri sa do zakončenia dostal Jeťko, no zblízka trafil iba brankára. Liptáci, ktorí boli o niečo lepší, ohrozili Pekárika ešte raz. V 38. min ostal po rohu na päťke voľný Ďaďo, no našťastie, v čistej šanci prekopol bránu.

Po prestávke začal Tatran aktívnejšie, dobre vystrelil Chmúrny i L. Mravec, no Drígeľ svoj tím úspešnými zákrokmi podržal. Domáci ďalej bojovali, snažili sa vyrovnať, no vo finálnej fáze im chýbal pokoj.

Bešeňová dobre bránila, trpezlivo čakala na svoju šancu a v 84. min sa dočkala. Vorčák na hranici veľkého vápna neotáľal so zakončením a jeho strela k vzdialenejšej žrdi bola nechytateľná. Z tejto rany sa už Kláštor nevedel spamätať, napokon do konca mu už ani veľa času nezostalo.

Góly: 19. Kasaj a 84. Vorčák. KLÁŠTOR: Pekárik – Cabada, Ján Chmúrny, Slivka (89. Krupčík), Krutek – Ladňák, L. Mravec, T. Mravec, J. Smiček (67. Ceizel) – Korda, Jeťko.

Ostatné výsledky 20. kola: Palúdzka – Švošov 4:1, Nižná – Dúbrava 2:0, Bobrov – Or. Jasenica 1:2.