Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
I. QUICK TRIEDA

Krpeľany sa poriadne vybláznili v Necpaloch

V šlágri kola vyhrala Horná Štubňa v Háji a stále dýcha Tepličanom na chrbát. Necpaly utŕžili doma poriadnu hanbu, keď dostali od Krpelian sedmičku.

Líder tabuľky vstúpil do stretnutia pod Magurou výborne. V úvodnej štvrťhodine presne zakončili jeho hráči dve kvalitné akcie a získal sľubný náskok. Kľačanci ale nezložili zbrane a vďaka premenenej penalte Mažáriho sa vrátili do zápasu. Favorit sa v prvom dejstve presadil ešte raz a dvojgólový náskok mu vrátil v 34. min Rešetár. Zverenci Miroslava Kovalčíka definitívne zlomili odpor domácich v prvej minúte druhého dejstva, keď sa do streleckej listiny zapísal Hríbik. Svoju následnú dominanciu potvrdili Tepličania ešte dvomi gólmi a nakoniec vyhrali presvedčivo 6:1.

V šlágri kola začali lepšie futbalisti Hornej Štubne, keď si vybojovali penaltu, ktorú premenil P. Tomahogh. Vstup do druhého dejstva mal naopak lepší tím Hája a výsledkom jeho aktivity bol vyrovnávajúci gól P. Lejtricha. V 68. min však vyšiel hosťom rýchly brejk a Gaurik vrátil svojmu mužstvu vedenie.

Od tohto momentu už Horná Štubňa kontrolovala priebeh zápasu a jej zaslúžené víťazstvo potvrdil presnou hlavičkou P. Tomahogh.

Do Necpál pricestovali Krpeľany a fanúšikovia obidvoch táborov očakávali od tohto merania síl vyrovnané a zaujímavé predstavenie. Hostia však otvorili skóre už v 4. min, keď sa zo situácie zaváňajúcej ofsajdom presadil M. Vojt. Tento moment tím spod priehrady správne nakopol a vďaka efektívnej koncovke viedol veľmi rýchlo už 3:0. Zaskočení domáci sa z útlmu dokázali dostať len v niektorých fázach zápasu a to bolo na v pohode hrajúceho protivníka málo. Uvoľnene pôsobiaci futbalisti Krpelian pridali po prestávke ešte štyri góly a svojmu súperovi tak uštedrili pred domácim publikom poriadny výprask.

V 14. min stretnutia Podhradie – Slovenské Pravno ušli hostia súperovi po ľavej strane a po dobrom centri otvoril skóre Nemec. Potom sa hral zaujímavý futbal a obidvaja protivníci mali viacero šancí na zmenu skóre. Stav sa však zmenil až v 63. min, keď sa po takmer identickej situácii ako pri prvom presnom zásahu presadil hosťujúci Burzík. V ďalšom priebehu už gól nepadol a domáci tak utrpeli vzhľadom na priebeh hry krutú prehru.

Na pôde Turčeka ako prvé skórovali Slovany, keď pekne trafil Krupár. V 21. min už hostia viedli 2:0 po tom, ako sa v súboji presadil Thomka a zvládol aj koncovku. Následne domáci prepli na vyššie obrátky a ešte pred prestávkou znížil dôrazný Gavorník. V druhom polčase mali futbalisti Turčeka viac z hry. Protivníkovu defenzívu však dokázali prekonať len raz vďaka Valkovi, ktorý premenil penaltu a zariadil deľbu bodov.

Výsledky 16. kola: Turčianske Kľačany – Turčianske Teplice 1:6 (1:3) – 24. Mažári (pok. kop), resp. 2. a 67. Jozef Koleno, 15. Greschner, 34. Rešetár, 46. Hríbik a 86. Kovalčík, Háj – Horná Štubňa 1:3 (0:1) – 59. P. Lejtrich, resp. 12. a 72. P. Tomahogh (prvý z pok. kopu) a 68. Gaurik, Necpaly/Belá B – Krpeľany 0:7 (0:3) – 4., 20. a 67. M. Vojt, 12. R. Vojt, 57. Špirko, 61. Brveník a 65. Poliak, Podhradie /Turčianska Štiavnička B – Slovenské Pravno 0:2 (0:1) – 14. Nemec a 63. Burzík, Turček – Slovany 2:2 (1:2) – 43. Gavorník a 74. Valko (pok. kop), resp. 10. Krupár a 21. Thomka, Valča – voľno.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.