Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
I. QUICK TRIEDA

Krpeľany sa poriadne vybláznili v Necpaloch

V šlágri kola vyhrala Horná Štubňa v Háji a stále dýcha Tepličanom na chrbát. Necpaly utŕžili doma poriadnu hanbu, keď dostali od Krpelian sedmičku.

Líder tabuľky vstúpil do stretnutia pod Magurou výborne. V úvodnej štvrťhodine presne zakončili jeho hráči dve kvalitné akcie a získal sľubný náskok. Kľačanci ale nezložili zbrane a vďaka premenenej penalte Mažáriho sa vrátili do zápasu. Favorit sa v prvom dejstve presadil ešte raz a dvojgólový náskok mu vrátil v 34. min Rešetár. Zverenci Miroslava Kovalčíka definitívne zlomili odpor domácich v prvej minúte druhého dejstva, keď sa do streleckej listiny zapísal Hríbik. Svoju následnú dominanciu potvrdili Tepličania ešte dvomi gólmi a nakoniec vyhrali presvedčivo 6:1.

V šlágri kola začali lepšie futbalisti Hornej Štubne, keď si vybojovali penaltu, ktorú premenil P. Tomahogh. Vstup do druhého dejstva mal naopak lepší tím Hája a výsledkom jeho aktivity bol vyrovnávajúci gól P. Lejtricha. V 68. min však vyšiel hosťom rýchly brejk a Gaurik vrátil svojmu mužstvu vedenie.

Od tohto momentu už Horná Štubňa kontrolovala priebeh zápasu a jej zaslúžené víťazstvo potvrdil presnou hlavičkou P. Tomahogh.

Do Necpál pricestovali Krpeľany a fanúšikovia obidvoch táborov očakávali od tohto merania síl vyrovnané a zaujímavé predstavenie. Hostia však otvorili skóre už v 4. min, keď sa zo situácie zaváňajúcej ofsajdom presadil M. Vojt. Tento moment tím spod priehrady správne nakopol a vďaka efektívnej koncovke viedol veľmi rýchlo už 3:0. Zaskočení domáci sa z útlmu dokázali dostať len v niektorých fázach zápasu a to bolo na v pohode hrajúceho protivníka málo. Uvoľnene pôsobiaci futbalisti Krpelian pridali po prestávke ešte štyri góly a svojmu súperovi tak uštedrili pred domácim publikom poriadny výprask.

V 14. min stretnutia Podhradie – Slovenské Pravno ušli hostia súperovi po ľavej strane a po dobrom centri otvoril skóre Nemec. Potom sa hral zaujímavý futbal a obidvaja protivníci mali viacero šancí na zmenu skóre. Stav sa však zmenil až v 63. min, keď sa po takmer identickej situácii ako pri prvom presnom zásahu presadil hosťujúci Burzík. V ďalšom priebehu už gól nepadol a domáci tak utrpeli vzhľadom na priebeh hry krutú prehru.

Na pôde Turčeka ako prvé skórovali Slovany, keď pekne trafil Krupár. V 21. min už hostia viedli 2:0 po tom, ako sa v súboji presadil Thomka a zvládol aj koncovku. Následne domáci prepli na vyššie obrátky a ešte pred prestávkou znížil dôrazný Gavorník. V druhom polčase mali futbalisti Turčeka viac z hry. Protivníkovu defenzívu však dokázali prekonať len raz vďaka Valkovi, ktorý premenil penaltu a zariadil deľbu bodov.

Výsledky 16. kola: Turčianske Kľačany – Turčianske Teplice 1:6 (1:3) – 24. Mažári (pok. kop), resp. 2. a 67. Jozef Koleno, 15. Greschner, 34. Rešetár, 46. Hríbik a 86. Kovalčík, Háj – Horná Štubňa 1:3 (0:1) – 59. P. Lejtrich, resp. 12. a 72. P. Tomahogh (prvý z pok. kopu) a 68. Gaurik, Necpaly/Belá B – Krpeľany 0:7 (0:3) – 4., 20. a 67. M. Vojt, 12. R. Vojt, 57. Špirko, 61. Brveník a 65. Poliak, Podhradie /Turčianska Štiavnička B – Slovenské Pravno 0:2 (0:1) – 14. Nemec a 63. Burzík, Turček – Slovany 2:2 (1:2) – 43. Gavorník a 74. Valko (pok. kop), resp. 10. Krupár a 21. Thomka, Valča – voľno.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 917

Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.

7 h
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

10 h
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

12 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.