Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia
FUTBAL, IV. LIGA

Diviaky s Vrútkami nebezpečne klesajú ku dnu

Belá si po víťazstve nad Závažnou Porubou stráži tretiu priečku. Situáciu si prehrami skomplikovali Vrútky aj Diviaky, pod ktorými je už len posledná Bytčica.

Belá – Z. Poruba 1:0 (0:0)

BELÁ-DULICE. Belá sa musela zaobísť bez viacerých zranených hráčov, a tak dostali viac priestoru futbalisti, ktorí sa do základu tlačia. Duel sa hral od začiatku vo vysokom tempe, pod čo sa podpísal aj oduševnený výkon hostí. Tí si vypracovali i prvú dobrú možnosť, keď sa pri zakončení Kenderu blysol Plešo. Potom ukázali viacero pekných momentov domáci, ale Hanek, Kucej a ani Vajagič svoje príležitosti nevyužili.
Po zmene strán chcel tím spod Lysca strhnúť vedenie na svoju stranu a začal sa ešte viac tlačiť dopredu. Príkladne bojujúca Závažná Poruba však výborne bránila, a keďže dokázal i nebezpečne útočiť, Beľania museli byť stále v strehu. Gólu sa domáci dočkali v 88. min po tom, ako vybojoval penaltu A. Kováčik a kanonier Vajagič ju bez problémov premenil. V závere ale hostia vrhli všetky sily do útoku a len vďaka famóznemu Plešovi, ktorý zneškodnil niekoľko tutoviek protivníka, z toho dve v nadstavenom čase, zostali všetky body v Turci.
Gól: 88. Vajagič (pok. kop). BELÁ-DULICE: Plešo – Homola, Magoč, J. Kováčik, A. Kováčik – Hanek – M. Brzák (46. Debnár), Vojvoda, Kucej, M. Boďa (90. Vlas) – Vajagič.

Rosina – Diviaky 2:1 (2:1)

ROSINA. Hostia najskôr bez väčších problémov prečkali nástup súpera a potom udreli. V 6. min sa po prihrávke od Ch. Chovanca uvoľnil Horváth a otvoril skóre. Potom však musel tento skúsený futbalista odstúpiť z hry pre zranenie. V 17. min obišiel všetko, čo mu stálo v ceste Bistiak a voľný Šípka bez problémov vyrovnal. Následne kryl Slabý nebezpečné zakončenie domácich spoza šestnástky. Pri ďalšej šanci Rosiny ale už bol proti strele Šípku bezmocný. V 36. min Slabý ešte raz predviedol svoje umenie a na druhej strane v závere polčasu sa dvomi zaujímavými zakončeniami prezentoval Letrik.
Tesne po prestávke mohol vyrovnať Letrik, no jeho strela zvnútra šestnástky trafila v strede brány stojaceho gólmana Lejtricha. V 55. min vyrazil Slabý na roh pokus Porubčanského. Od tohto momentu prevzali Turčania iniciatívu a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. Pozornú defenzívu Rosiny sa im však zaskočiť nepodarilo, a tak až do konca zápasu zostal v platnosti výsledok, ktorý svietil na tabuli už po prvom dejstve.
Góly: 17. a 26. Šípka, resp. 6. Horváth. DIVIAKY: Slabý – M. Chovanec (63. T. Ižip), Zboja, Ursíny, Volna – Ch. Chovanec, M. Ižip – Letrik, Horváth (15. Duchoň), T. Koleno – Finta.

Černová – Vrútky 6:2 (3:1)

ČERNOVÁ. Futbalisti Černovej začali náporom a hneď v úvodných minútach si vytvorili tlak. Najprv síce spálili dve tutovky, no tretiu možnosť už využili a Golis otvoril skóre. Defenzíva Vrútok mala plné ruky práce a v 11. min v nej opäť našiel ďalšie okienko Golis a poistil náskok svojho tímu. Potom pekne prenikol po pravej strane M. Bačík, presným centrom našiel P. Gorgosza a ten znížil. Turčania si ale zas nedali pozor na zadné dvierka a ich ďalšie zaváhanie nekompromisne potrestal Grieš. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil, Vrútočania akoby neboli vo svojej koži, čo súper dokonale využil. V 48. min najskôr upravil na 4:1 Pindura a päť minút neskôr skompletizoval svoj hetrik Golis. Hostia predviedli peknú akciu v 60. min, keď sa dostali do prečíslenia a strelou popri brankárovi sa druhýkrát v stretnutí presadil P. Gorgosz. Futbalisti Černovej ale nechceli inkasovať ako poslední a šesť minút pred koncom stanovil konečný výsledok Milan.
Góly: 4., 11. a 54. Golis, 39. Grieš, 48. Pindura a 84. Milan, resp. 24. a 60. P. Gorgosz. VRÚTKY: Veselovský – Korbeľ, M. Mráz, Dianovský, Šulík (71. Doboš) – Mandík (61. Sopóci) – M. Bačík (30 . Ličko), Janák, Rohoň, Musonda – P. Gorgosz.

Ostatné výsledky 23. kola: Staškov – Tvrdošín 4:0, Stráža – Kysucké Nové Mesto 3:0, Bytčica – Oravské veselé 1:1, Stráňavy – Trstená 2:1.

1. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  2. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  3. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  4. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  5. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  6. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  8. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  9. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  10. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  1. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  2. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?
  3. Otvorenie nového sídla DELTA sprevádzala virtuálna realita
  5. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
  6. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  7. Nestarnú, ale dozrievajú
  8. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  9. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Martinčania očarili Prahu

Slovenské komorné divadlo v Martine uviedlo na festivale úspešnú inscenáciu Zem pamätá.

 Ďakovačka po úspešnom predstavení.

Hádzanári vyzvú v pohári silné Košice

Martinskí hádzanári utrpeli v Pezinku druhú prehru v ročníku. V stredu na nich čaká súboj Slovenského pohára. Doma privítajú Crows Košice, ktoré v extralige ešte neprehrali.

Martin prehral v Pezinku.

Aký je tradičný odev Turca? Dozviete sa na besede

Prezentácia knihy Tradičný odev Turca sa uskutoční 16. októbra o 16. h v Slovenskom národnom múzeu v Martine.

V. LIGA: Chlebnice nenašli recept na Štiavničku + FOTO

Futbalisti Turčianskej Štiavničky po takticky výbornom výkone obrali o body vedúce Chlebnice. Teplice boli tri minúty od remízy, Vrútky inkasovali päťku.

Štiavnička obrala o body silné Chlebnice.