Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
FUTBAL, III. LIGA

Prvý Martin vyškolil posledné Pohronie

Favorit nedal súperovi žiadnu šancu, prevýšil ho vo všetkých herných činnostiach a podľa očakávania si aj vylepšil skóre.

Petra Ďungela trápilo zranenie, no na prvé kolo by mal už byť trénerovi Šinovi k dispozícií. Petra Ďungela trápilo zranenie, no na prvé kolo by mal už byť trénerovi Šinovi k dispozícií. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

MŠK Fomat Martin – Pohronie B 8:0 (3:0)

MARTIN. Bola to hra mačky s myšou, od úvodu sa hralo len na jednu bránu, a tak jedinou otázkou bolo, akým rozdielom favorit vyhrá. Nakoniec strelil osem gólov, ale pri väčšej efektívnosti, najmä v prvom polčase mohol ešte aj viac.

V úvodnom dejstve si svoju nevídanú streleckú bilanciu čistým hetrikom vylepšil R. Ďanovský, ktorý má po tomto zápase na svojom konte už 34 gólov. Prvý raz skóroval v 12. min, keď po prihrávke z pravej strany, po tom, čo Repáň loptu minul, zblízka poľahky napol sieť. V 32. min sa martinský kanonier presadil v spleti hráčov a spoza päťky zvýšil na 2:0. Aj tretí gól pridal Ďanovský z bezprostrednej blízkosti, po Sapietovej asistencii nemal problém trafiť odkrytú bránu.

Naši okrem gólov mali aj ďalšie šance, no Repáň, Gríger, Lanko a najmä P. Ďungel nemali v koncovke patričné šťastie.

Aj po prestávke sa zápas niesol v jasnej réžii martinského mužstva, brankár Feriančík bol dlhé minúty bez práce. Prakticky zasahoval len raz, keď prečítal súperovu prihrávku letiacu okolo päťky.

V druhom dejstve gólostroj Fomatu „nakopol“ mladý Gríger, keď volejom zúžitkoval Lankovu prihrávku. V 72. min sa uviedol aj nový muž na ihrisku Thomka, jeho strela z prvej k žrdi, na ktorú mu po prihrávke Sapietu sklepol loptu Lanko, bola nechytateľná. Odovzdaný súper s viacerými mladíkmi ešte potom inkasoval trikrát z kopačky P. Ďungela, ktorý si napravil chuť z prvého polčasu. Dvakrát sa presadil po prihrávkach do otvorenej obrany, raz spoza šestnástky nádherne poslal loptu pod brvno.

Góly: 12., 32. a 39. R. Ďanovský, 55. Gríger, 72. Thomka, 75., 83. a 90. Ďungel. MARTIN: Feriančík – Sapieta, Šupej, Romančík, Lanko – P. Koleno (60. Thomka), Turčina – Gríger (67. T. Ďungel), Repáň (60. Garaj), P. Ďungel – R. Ďanovský.

16 FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa B 29 0 2 27 20:106 2 -43

Ďalší zápas odohrajú Martinčania v nedeľu, o 17. h doma privítajú Kalinovo. Zápas bude mať slávnostný charakter - naši chlapci si preberú pohár a medaile za víťazstvo v III. lige.

Tréner o zápase

Jozef Šino: - Mužstvo pristúpilo k zápasu s plnou vážnosťou, koncentrovane a aj zodpovedne. Chalani si schuti zahrali, dobre kombinovali, dostávali sa do šancí. Potešili ma aj čisté hetriky Ďanovského i P. Ďungela, ktorý sa v prvom polčase strelecky hľadal.

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  9. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  10. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.